PIERWSZY ZEGAREK - WYBÓR, CENA, OKOLICZNOŚCI.

Przed zakupem powinniśmy zwrócić szczególna uwagę na kilka istotnych czynników:

- rodzaj zegarka,

- model i parametry,

- przedział cenowy,

- okoliczności użytkowania.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, zarówno dla mężczyzn i kobiet, będą zegarki na bransolecie. Łatwo utrzymać je w czystości oraz idealnie spełniają funkcje wodoszczelności.  Zegarek na pasku jest bardziej eleganckim elementem garderoby.

Można wyróżnić mechanizmy takie jak:

- kwarcowy - tradycyjny na baterie

- solarny - zasilany światłem dziennym bądź sztucznym 

- automatyczny - najbardziej pożądany wśród miłośników czasomierzy

  

Powinniśmy również przed zakupem rozważyć jakie cechy i komplikacje powinien posiadać nasz pierwszy zegarek. Tu dylemat może rozegrać się między chronografem, datownikiem, czy wskaźnikiem rezerwy chodu przy zegarkach mechanicznych. Oczywiście im więcej funkcji, tym cena zegarka jest wyższa.

  

Jeśli natomiast wybieramy zegarek jako prezent dla bliskiej nam osoby, staramy się uwzględnić i wziąć pod uwagę w jakich okolicznościach będzie użytkowany przez drugą osobę.

Dla miłośników ekspedycji w trudnych warunkach z pewnością polecamy markę Casio, która w swojej ofercie posiada niezawodne zegarki G-Shock.

   

Fanów pływania na pewno zachwycą zegarki z klasą wodoszczelności 300m w których bez problemu możemy pokonywać morskie głębiny.

   

Również dla najmłodszych znajdziemy coś co zachwyci ich funkcjonalnością oraz kolorem.

  

Niezależnie jednak czy będzie to zegarek prestiżowej marki szwajcarskiej, czy nieco z niższej polki cenowej, jego noszenie ma sprawiać nam satysfakcję i radość.

Znasz Historie marki Longines? Przeczytaj ją tutaj!

Categories: zegarki

Leave a comment

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło


Problemy z logowaniem? Zadzwoń do nas: 734 470 476
OD WRZEŚNIA 2021 ROKU NASZ SKLEP ZMIENIŁ OPROGRAMOWANIE SKLEPU. STARE HASŁA DO KONTA KLIENTA SĄ NIEAKTUALNE - PROSIMY O SKORZYSTANIE Z FORMULARZA ODZYSKIWANIA HASŁA.