CITIZEN KOLEKCJE

CITIZEN KOLEKCJE

Jest 231 produktów.

Pokazano 1-32 z 231 pozycji

Aktywne filtry

CITIZEN napędza świat zegarków w oparciu o mocno zakorzenioną w japońskiej tradycji filozofię nieustannego dążenia do perfekcji. Sama już nazwa, CITIZEN, wyraża wiarę w tworzenie zegarków, które pokochają obywatele całego świata. Oryginalne technologie zegarków CITIZEN wywodzą się z tego samego źródła: przełomowych badań technologicznych uwzględniających rzeczywiste potrzeby zwykłych ludzi: Super Titanium™, Radio Controlled, Satellite Wave oraz obchodzący w tym roku 40-lecie - moduł Eco-Drive!

W 1976 CITIZEN przedstawił światu przełomową innowację: analogowy zegarek kwarcowy zasilany światłem, wykorzystujący je jako jedyne źródło energii. Technologia ta, obecnie znana jako moduł Eco-Drive, może generować energię z dowolnego źródła światła - nawet słabego sztucznego - aby utrzymać działanie zegarków bez potrzeby wymiany baterii.

W 1970 CITIZEN wyprodukował pierwszy na świecie zegarek z tytanową kopertą: "X-8". Od tego czasu udoskonalano technologię przetwarzania, w tym tłoczenia, cięcia i polerowania materiału, który był uważany za bardzo trudny do obróbki. Po pokonaniu wielu przeszkód, w 1987 roku, powstał pierwszy zegarek w pełni wykonany z tytanu, teraz CITIZEN proponuje Super Titanium™ - specjalny materiał stworzonym przy użyciu wyjątkowej technologii przetwarzania tytanu oraz utwardzania jego powierzchni technologią Duratect.

W 1993 CITIZEN wypuścił pierwszy zegarek sterowany radiowo (Radio Controlled), odbierający różne zakresy fal i jako pionier tej technologii - nie przestaje dominować w tej dziedzinie. Pierwszy na świecie zasilanym światłem "satelita" został zaprezentowany w 2011 roku i osiągnął najszybszy na świecie odbiór sygnału - 6 sekund, a w 2014 roku jego następca potrzebował zaledwie 3 sekund. W 2015 roku CITIZEN przedstawił światu zasilany światłem Eco-Drive SATELLITE WAVE F900, najnowszy wielofunkcyjny zegarek, synchronizowany satelitarnie, wykonany z Super Titanium ™, posiadający funkcję podwójnego wyświetlania czasu, jak również odbiornik GPS, aby uzyskać informacje o położeniu. Łącząc wszystkie najnowsze rozwiązania, CITIZEN oferuje ultra-precyzyjny czasomierz, nieustannie kontynuując udoskonalanie swoich technologii.

Eco-Drive

Zasilanie światłem, które napędza mechanizm zegarka, sprawia, że można zapomnieć o problemie i koszcie wymiany baterii. Dzięki temu wyrzucanych baterii na świecie jest mniej, a użytkownicy zegarków CITIZEN mogą cieszyć się niezawodnym ekologicznym źródłem zasilania. Technologia CITIZEN Eco-Drive generuje energię z dowolnego źródła światła - naturalnego lub sztucznego, jasnego bądź przyciemnionego. Wystarczy zatem normalnie nosić zegarek na nadgarstku, aby sam ładował się za pomocą światła. Po całkowitym naładowaniu zegarka, czyli wystawieniu go na działanie np. światła słonecznego przez ok. 8 godzin, mechanizm będzie działał nawet ponad pół roku. Opcja oszczędzania energii podczas przebywania w całkowitej ciemności pozwala na pracę zegarka w tle. Czas nadal jest precyzyjnie odmierzany, a zegarek uaktywnia się po wychwyceniu pierwszych promieni światła i wskazuje właściwy czas.

Super Titatnium

Dzięki zastosowaniu specjalnego, "kosmicznego" materiału zegarki CITIZEN Super Titanium™ są o 50% lżejsze od porównywalnych modeli wykonanych ze stali szlachetnej. Niewyczuwalnie spoczywają na nadgarstku, cokolwiek robi ich użytkownik. Koperty i bransolety wykonane z Super Titanium™ zapewniają wieloletnią radość noszenia zegarka CITIZEN, który nie zmienia swojego wyglądu mimo upływu czasu. Materiał ten jest 5 rady twardszy i bardziej odporny na zarysowania niż stal szlachetna. Super Titanium™ oferuje niesamowity komfort noszenia: lekkość, wytrzymałość, a także bezpieczeństwo: ten wyjątkowy materiał jest hipoalergiczny oraz odporny na rdzewienie.

Radio Controlled

Dokładność czasu zegarka sterowanego radiowo jest porównywalna z zegarem atomowym, którego wskazania są zawarte w sygnale wychwytywanym przez zegarek CITIZEN Radio Controlled. Margines błędu to 1 sekunda na milion lat. Na świecie obecnie znajduje się 5 wież radiowych nadających sygnał czasu dla zegarków CITIZEN, rozmieszczonych w 4 regionach geograficznych (w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Chinach i w Japonii).W zegarkach Radio Controlled bardzo łatwo także zmienić strefę czasową celu podróży. Zegarek CITIZEN Radio Controlled koryguje wskazywany czas automatycznie. Sygnał wychwytywany jest w nocy (między godziną 2 a 4 rano), gdy szum radiowy jest najmniejszy a sygnał najsilniejszy. Zegarek daje pewność właściwego czasu zawsze po przebudzeniu.

Satellite Wave

CITIZEN Satellite Wave działa na całym świecie. Odbiera precyzyjnie dane o czasie z satelitów orbitujących wokół Ziemi, dokładnie dla strefy czasowej w jakiej znajduje się zegarek. Nie ważne czy jest to pustynia, zaśnieżony szczyt górski, środek oceanu czy niebo nad nim. Zegarek CITIZEN synchonizowany satelitarnie potrafi wychwycić sygnał czasu już w 3 sekundy, nawet będąc w ruchu. Przestawianie czasu podczas podróży na inną strefę czasową nigdy nie było tak proste, szybkie i przyjemne. Wokół Ziemi znajdują się co najmniej 24 satelity. Zegarek CITIZEN Satellite Wave wychwytuje sygnał z conajmniej 4 satelitów, aby ustalić dokładne położenie i precyzyjny dla niego czas. Co więcej, technologia umożliwia łączenie się z sygnałem satelitarnym nawet będąc w ruchu.

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło


Problemy z logowaniem? Zadzwoń do nas: 734 470 476
OD WRZEŚNIA 2021 ROKU NASZ SKLEP ZMIENIŁ OPROGRAMOWANIE SKLEPU. STARE HASŁA DO KONTA KLIENTA SĄ NIEAKTUALNE - PROSIMY O SKORZYSTANIE Z FORMULARZA ODZYSKIWANIA HASŁA.