• -22%

Longines Pilot Majetek L2.838.4.53.2

zł18,700
zł14,586 brutto Save 22%
Tax included Lowest price within 30 days before promotion: zł18,700
Quantity
Dostępny na zamówienie

Wersje produktu
Dostępny na zamówienie
help_outlineHave a question about this product? Ask a consultant.
Longines Pilot Majetek L2.838.4.53.2

Longines Pilot Majetek L2.838.4.53.2

By providing your e-mail address, you consent to the processing of your personal data and accept the Privacy Policy. Providing data is voluntary, but necessary to process the query. We also inform you that you have the right to access your data, the possibility of correcting it, transferring it, requesting the cessation of its processing. The administrator of personal data is: Kuck sp.j. Watches Jewelery based in 10-104 Olsztyn, Ul. 11 listopada 8.. privacy policy rules  

Zegarek męski Longines Pilot Majetek L2.838.4.53.2 (L28384532)

- Mały sekundnik

- Certyfikat chronometru COSC

- Ekskluzywny, automatyczny kaliber Longines L893.6 z krzemowym włosem balansu

- Znacznik czasu startu” z trójkątem pokrytym Super-LumiNova®

- Luminescencyjne indeksy oraz wskazówki

  __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Powrót do esencji stylu Pilot - Nowy LONGINES PILOT MAJETEK

 

Poprzez model LONGINES PILOT MAJETEK marka spod znaku uskrzydlonej klepsydry powraca do zegarka zaprojektowanego z myślą o lotnikach, ale docenionego przez zdecydowanie szerszą klientelę. W nowym czasomierzu odnajdziemy ducha przygody oraz wymiar historyczny, jednak możemy liczyć także na estetykę XXI wieku oraz rozwiązania technologiczne odpowiadające współczesnym wymaganiom.

 

Osadzony na stalowej kopercie w poduszkowatym kształcie, obracający się w dwóch kierunkach, rowkowany pierścień lunety zapewnia modelowi oryginalny charakter oraz przywodzi na myśl zegarek z 1935 roku, który stanowił dla niego inspirację.

 

Koperta o średnicy 43 mm oferuje wspaniały komfort użytkowania. Na boku koperty ze stali szlachetnej zamkniętej zakręcanym deklem, na godzinie 9., umieszczono pamiątkową płytkę z oznaczeniem „1935”. To nawiązanie do daty powstania pierwszego, oryginalnego modelu Longines „Majetek”, a także do nowego, opatentowanego rozwiązania zębatki pierścienia.

 

Wspiera ono poziom wodoszczelności zegarka - 100 metrów (10 barów). Mechanizm zewnętrznego, rowkowanego pierścienia obrotowego jest sprzężony z wewnętrznym, fluorescencyjnym, ruchomym trójkątem lub inaczej „znacznikiem czasu startu”. Znacznik ten jest ukryty pod szafirowym szkłem zegarka i działa od niego niezależnie oraz ponad tarczą. W modelu z 1935 roku pierścień lunety oraz szkło obracały się razem, jako jeden podzespół. We współczesnym zegarku szafirowe szkło jest montowane na stałe, co pozwala osiągać większą szczelność koperty.

 

Podobnie jak wiele innych modeli tworzonych specjalnie z myślą o lotnikach, nowy Longines Pilot Majetek posiada matowo czarną tarczę oferującą optymalną czytelność.

Białe, arabskie cyfry pokryte Super-LumiNova® w odcieniu postarzanego radu wskazują kolejne godziny podkreślone skalą minutową w postaci toru kolejowego. Poruszają się wokół niego proste wskazówki z rodowanymi końcówkami. Ich doskonała czytelność w warunkach nocnych to zasługa fosforującej powłoki.

Powiększony mały sekundnik na godzinie 6 wraz z rowkowanym pierścieniem lunety przypominają o oryginalnym, użytkowym charakterze zegarków w stylu Pilot. Ogólny efekt urzeka harmonią oraz emanuje elegancją.

 

Nowy Longines Pilot Majetek wyposażono w ekskluzywny kaliber Longines L893.6 z odpornym na oddziaływanie magnetyczne krzemowym włosem balansu, który oferuje 72-godzinną rezerwę chodu. Cały zegarek posiada certyfikat chronometru wydany przez niezależny instytut Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres (COSC).

 

Zegarek ma podwójnie przeszywany pasek skórzany w kolorze brązowym lub ciemnozielonym z beżowymi przeszyciami. Dostępny jest także z paskiem w stylu NATO wykonanym z ponownie przetworzonych włókien poliestrowych.

Imponujący silnym charakterem Longines Pilot Majetek to idealny model na co dzień, a także niezawodny kompan przygód na każdej wysokości.

 

Jako marka o ponad 190-letniej historii, Longines może czerpać z niezrównanego dziedzictwa. Legendarne, użyteczne zegarki Longines dla pilotów i eksploratorów, wyposażone w najbardziej zaawansowane nowinki techniczne, stanowią tego prestiżowy dowód. Marka spod znaku uskrzydlonej klepsydry może wzorować się na nich i dzięki temu oferować entuzjastom mechanicznych czasomierzy modele o DNA zakorzenionym głęboko w charakterystycznej estetyce jej zegarków z przeszłości.

  

W pierwszej wersji, wyrazem unikalnego charakteru modelu były łukowate krawędzie poduszkowatej koperty, której kształt zastrzeżono w Międzynarodowym Urzędzie Własności Przemysłowej, w szwajcarskim Bernie, dnia 1. kwietnia 1935 roku.

Choć zegarek stworzono z myślą o lotnikach, to w przeszłości przyciągnął on o wiele szerszą klientelę, poszukującą niezawodnych, wytrzymałych, precyzyjnych i czytelnych czasomierzy.

 

W nowym Longines Pilot Majetek wiele rozwiązań technicznych i ergonomię modelu zaprojektowano na nowo. Zmienione proporcje, oryginalny, delikatnie łukowaty kształt poduszkowatej koperty i bardziej zaokrąglone uszy odpowiadają współczesnym trendom w zegarmistrzostwie.

L2.838.4.53.2
200 Items

Data sheet

For whom
Men
Style
Military
Mechanism
Automatic
Case shape
Bulgy
Case color
Steel
Case size
43 mm
Case material
Stainless steel
Dial color
Black
Case thickness
13,5 mm
Color of the strap / bracelet
Black
Strap/Bracelet
Leather strap
Manufacturer
Switzerland
Glass
Sapphire with anti-reflective
Warranty
5 years
Markings on the dial
Arabic numerals
Functions
Small second hand
Technical data
Luminous indices/hands
Rotating bezel
Waterproof
10 ATM swimming
Availability in the store
For order

Specific References

No customer reviews for the moment.

You might also like

chat Comments (0)
No customer reviews for the moment.

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło


Problemy z logowaniem? Zadzwoń do nas: 734 470 476
OD WRZEŚNIA 2021 ROKU NASZ SKLEP ZMIENIŁ OPROGRAMOWANIE SKLEPU. STARE HASŁA DO KONTA KLIENTA SĄ NIEAKTUALNE - PROSIMY O SKORZYSTANIE Z FORMULARZA ODZYSKIWANIA HASŁA.